ילדי טהרן | המסע של ילדי טהרן

                                                                                                                                      עברית  |  English  |                  
עברית  |  English  |  

דף הבית  >>  חדשות ואירועים  >>  הכנסו וקראו הודעה שנשלחה באמצעות כתובת המייל שמצוינת ב'הזמנות' באתר הזה, מורה ברנד (ליפשיץ) מחיפה.

( 18/06/2014,  יום רביעי)
אני מבקשת לרכוש את מארז ה DVD של הסרט על המסע של ילדי טהרן. אני עצמי אחת מהילדים שהגיעו ב 18 בפברואר 1943 מטהרן, עם אמי ודודתי, בהיותי בת שנתיים וחצי. משום מה שמי אינו מופיע ברשימת השמות בספר.
כמו כן הייתי רוצה להוסיף את שמה של דודתי לובה שברינסקה על אחת התמונות שבאתר. היא היתה מדריכה מלווה בטהרן. האם זה עדיין אפשרי?
המסע שלי חורג מגבולות המפות שבאתר ומגיע עד ALDAN שבמזרח סיביר, מצפון למונגוליה. אין לי זכרונות מהמסע, אבל אשמח לספר את הידוע לי מסיפורים. בתמונה המצורפת, ממחנה הילדים בטהרן, עומדת שניה מימין (גדולה ויפה...) דודתי האהובה לובה שברינסקה. הדודה לובה היתה איתנו ( אמא אבא ואני תינוקת) במחנה במזרח סיביר ליד ALDAN. אחרי שאבי התגייס לצבא אנדרס, יצאנו, אמא לובה ואני (בת שנתיים) בדרך הארוכה מערבה ודרומה עד טהרן. דודתי היתה מדריכה במחנה.
לפני יומיים התקיים בבית הספר של אחת מנכדותי אירוע הצגת עבודות השורשים של הילדים, ונכדתי ביקשה שאספר על המסע של ילדי טהרן. על המסך הוקרנה מפת אירופה-אסיה ועליה סימנתי את הדרך שעשינו, מעיר מגורי הורי עד ALDAN ובחזרה עד עתלית. אורך הדרך בסך הכל היה מעל ל29,000 ק"מ!!
היקף כדור הארץ הוא כ- 40,000 ק"מ.

לייבסיטי - בניית אתרים