ילדי טהרן | המסע של ילדי טהרן

                                                                                                                                      עברית  |  English  |                  
עברית  |  English  |  

דף הבית  >>  חדשות ואירועים
הקרנות חגיגיות בחיפה ותל אביב.
( 26/01/2018,  יום שישי)
הקרנה חגיגית במלאת 75 שנה לעליית ילדי טהרן בסינמטק חיפה ביום שלישי 13 בפברואר ב 19:00 עם שיחת פתיחה ומצגת של המפיקה דליה גוטמן. לתושבי המרכז, הקרנה ביום שישי 16 בפברואר ב 10:00 בסינמטק תל אביב עם שיחת פתיחה של דליה גוטמן. כרטיסים מראש באתר הסינמטק. הנחה לגמלאים.


לינקים לתרגומים של הסרט: עברית, אנגלית, פולנית, גרמנית וסינית
לינקים לתרגומים של הסרט: עברית עם כתוביות אנגלית https://vimeo.com/ondemand/thechildrenoftehran English dubbing https://vimeo.com/153674638 פולנית: https://vimeo.com/ondemand/wedrowkadzieciteheranu גרמנית: https://vimeo.com/ondemand/diekindervonteheranהכנסו וקראו הודעה שנשלחה באמצעות כתובת המייל שמצוינת ב'הזמנות' באתר הזה, מורה ברנד (ליפשיץ) מחיפה.
( 18/06/2014,  יום רביעי)
אני מבקשת לרכוש את מארז ה DVD של הסרט על המסע של ילדי טהרן. אני עצמי אחת מהילדים שהגיעו ב 18 בפברואר 1943 מטהרן, עם אמי ודודתי, בהיותי בת שנתיים וחצי. משום מה שמי אינו מופיע ברשימת השמות בספר. כמו כן הייתי רוצה להוסיף את שמה של דודתי לובה שברינסקה על אחת התמונות שבאתר. היא היתה מדריכה מלווה בטהרן. האם זה עדיין אפשרי? המסע שלי חורג מגבולות המפות שבאתר ומגיע עד ALDAN שבמזרח סיביר, מצפון למונגוליה. אין לי זכרונות מהמסע, אבל אשמח לספר את הידוע לי מסיפורים. בתמונה המצורפת, ממחנה הילדים בטהרן, עומדת שניה מימין (גדולה ויפה...) דודתי האהובה לובה שברינסקה. הדודה לובה היתה איתנו ( אמא אבא ואני תינוקת) במחנה במזרח סיביר ליד ALDAN. אחרי שאבי התגייס לצבא אנדרס, יצאנו, אמא לובה ואני (בת שנתיים) בדרך הארוכה מערבה ודרומה עד טהרן. דודתי היתה מדריכה במחנה. לפני יומיים התקיים בבית הספר של אחת מנכדותי אירוע הצגת עבודות השורשים של הילדים, ונכדתי ביקשה שאספר על המסע של ילדי טהרן. על המסך הוקרנה מפת אירופה-אסיה ועליה סימנתי את הדרך שעשינו, מעיר מגורי הורי עד ALDAN ובחזרה עד עתלית. אורך הדרך בסך הכל היה מעל ל29,000 ק"מ!! היקף כדור הארץ הוא כ- 40,000 ק"מ.

הכנסו וקראו מה ענת סרגוסטי כתבה לנו.
( 06/06/2014,  יום שישי)
ההורים שלי ראו את הסרט שלך על ילדי טהרן וחזרו נפעמים ונרגשים. אמרו לי שזה סרט מצוין, וסיפור חשוב ומרגש. Dalia Guttman - תודה ומקווה לראות אותו.

לחצו וקראו מכתב המלצה ממנהלת ביה"ס מעלה שחרות
שלום רב, הנדון – מפגש סל תרבות "ילדי טהרן" בשנים האחרונות, קיימנו בביה"ס מפגש, במסגרת סל תרבות, בנושא "ילדי טהרן". במהלך המפגש, התקיימה שיחה עם יוצרת הסרט, דליה גוטמן, צפינו בסרט ואחר ניתן מקום לשאלות התלמידים ולהתייחסויות לנושא. המפגש, מאפשר חשיפה לתחום קשה וכואב, בתקופת השואה, שאינו ידוע באופן מספק בתודעת התלמידים והציבור. סיפורם של ילדי טהרן האבודים, מאיר פן חשוב ומעניין, בתולדות התקופה. מעבר לסיפורם האישי, מתאר הסרט את השתלבות הילדים בימיה הראשונים של המדינה ואת תרומתם הרבה להקמתה. המפגש מתאים לתלמידים בחט"ע הן במסגרת ההכנה לקראת המסע לפולין והן במסגרת תהליך לימודי הנושא בכיתות יא' יב'. המפגש מעניין, מלמד ומשלב דרכים שונות להעברת הסיפור: הקדמה היסטורית, צפייה בסרט ושיחה משותפת עם התלמידים. תגובות התלמידים והצוות, היו חיוביות ביותר וניכר כי הדי המפגש מהדהדים עוד ימים רבים. אני ממליצה מאוד, להיחשף לפעילות ולשלבה בפעילות הערכית בשנות חט"ע. במידת הצורך, אשמח להרחיב בע"פ. בברכה, אפרת אדר מנהלת חט"ע ביה"ס "מעלה שחרות" 054-9799161הכנסו וקראו מה שכותב הסופר יצחק בן נר על הסרט המסע של ילדי טהרן.
הסרט המרגש הזה מזכיר לי את ילדותי, כשלילה אחד הגיעו ברכבת העמק לכפר יהושוע כמה נערות ונערים ניצולי השואה ואומצו בידי משפחות מהכפר. הסיפור של ילדים שהסתובבו בדרכי ברית המועצות בלי הורים, אחים, אחיות ומישהו שתומך, מגן ועוזר, ונאספו לטהרן של אז, כדי שיגיעו לארץ ישראל לחיים חדשים, הוא סוחף ומרגש. מומלץ מאוד.

הכנסו וקראו מה שכתב לנו מפיק הפסטיבל בבייג'ין, סין, אחרי שתי ההקרנות.
we had 2 screening. 1 - polish embassy. most of the audience was chinese. i feared they will not be interested in the story, and was surprised to see their interest. when the movie ended they just stayed in their places. i went up to the stage and talked a little, and than said ok good night, and it still took them a few minutes to get up from their seats. 2. renmin university. this is one of the elite universities in china. after the movie we had a long discussion, more than an hour. again they were interested and had many questions, including difficult ones. all in all, it was a good surprise. i didn't expect a small story about a group of jewish polish children from the other side of the world will raise such an interest.

מספר עמודים: 4
 1  2 3 4    הבא   
לייבסיטי - בניית אתרים