ילדי טהרן | המסע של ילדי טהרן

                                                                                                                                      עברית  |  English  |                  
עברית  |  English  |  

דף הבית  >>  חדשות ואירועים


קראו את המכתב שקיבלנו ממירי פיינשטיין מרמת יוחנן אחרי ההקרנה של הסרט.
סרט מרתק! חשבנו : עוד מאותו הדבר.. מה יכולים לחדש לנו אחרי כל כך הרבה ימי זכרון לשואה ולגבורה. והנה – סיפור אחר, לא ממש ידוע כ"סיפור שואה". הפליטות הזאת, הנדודים המיוסרים ללא בית, כל הפגעים שבדרך, וההצלה בהגעה לישראל. הסרט המבוסס על עדויות של מספר "ילדים". נקשרתי אל כל אחת מהפרשיות האישיות, לא יכולתי לשבוע מהביט אל העיניים המספרות ולחשוב: מאין שאבו את הכוחות? כמה גדולה היא רוח האדם אם בהמשך חייהם בארץ הצליחו "ילדי טהרן" להיקלט בחברה הישראלית לבנות את עצמם ולקחת חלק בבניינה של המדינה! יישר כח לדליה גוטמן ולשותפיה על היצירה ועל ההזדמנות לצפות בסרט המרתק הזה..

היכנסו וקראו מכתב מרגש ממירי מלמד מקיבוץ רמת יוחנן
ההפתעה שלי היתה גמורה כשאברהם רז הופיע על המסך ואיתה באה גם התרגשות גדולה. אברהמ'לה גדל ביגור ונראה לי תמיד חסון עם חיוך וחן רב. לא ידעתי דבר על עברו רק שהוא היה ניצול מלחמת העולם. סיפורו האישי המצמרר על מות אביו כשהוא, ילד קטן, קובר אותו, הסיפור על מות האם, איך מתמודדים עם עוד אסון ועוד אסון?? בני כיתתו ביגור גם הם לא ידעו דבר , הם מספרים שבלילות, בשנתם בבית הילדים הוא היה צועק... ובוכה... מה אנחנו יכולים להבין ממה שעובר על זולתנו?.. זה סרט חזק, אני רציתי שימשך עוד ועוד, לשמוע את הסיפורים של כולם, עוד ועוד... גם של אלה שלא הופיעו בסרט, איך שחייהם מתנהלים ומה הם נושאים איתם..הכנסו למייל שקיבלתי מפרופ' אביבה חלמיש מאוניברסיטת תל אביב.
שלום דליה, ברצוני לחזור ולהזמינך להשתתף בשיעור במסגרת סמינר המ"א באוניברסיטת תל-אביב שנושאו "ילדים ונוער בתהליכי הגירה". השיעור ב-16 במאי יוקדש לילדי טהרן: צפייה בסרט ודיון בהשתתפותך.


מספר עמודים: 4
הקודם    1 2  3  4    הבא   
לייבסיטי - בניית אתרים